Skip to main content

Sesja fotograficzna dla łódzkiej firmy Deante była zleceniem interesującym, bo wychodzącym poza ramy klasycznej fotografii packshotowej. Opracowując koncepcję zdjęć postawiliśmy na maksymalny efekt. W końcu mogliśmy użyć całego naszego zaplecza technologicznego, czyli super-krótkich czasów błysku z generatorów Broncolor, jakości zdjęć generowanych przez przystawkę cyfrową i dużego wnętrza, w którym w końcu możemy zaszaleć z aranżem.

Pomimo ograniczeń budżetowych podjęliśmy decyzję o nie ograniczaniu środków twórczych. Od początku jasnym było, że zdjęcia mają się stać pokazem możliwości naszego studia, dlatego też nie chcieliśmy iść na kompromisy. Musieliśmy jedynie wpisać się w dość ogólnie nakreślone ramy wyznaczone przez późniejsze użycie zdjęć w reklamie.

Zasadniczym wymogiem był minimalizm formy i możliwość wklejenia zdjęć na jasne, a najlepiej białe tło. Dla fotografii prawie wszelkiego rodzaju (może z wyłączeniem fotografii packshotowej), takie informacje są niezbyt optymistyczne. Wycięcie zdjęć do bieli, co w praktyce zawsze sprowadza się do selekcji wszystkich obiektów, prawie nigdy nie wychodzi na dobre estetyce całego obrazu. Zrezygnowaliśmy z tej opcji, stawiając na chłodne, sterylne, stalowe tło, które nie przyciąga wzroku a jednocześnie powoduje wrażenie przestrzenności prawdziwego wnętrza.

Osobną kwestią były efekty specjalne. Nasza specjalność, czyli delikatne splashe wody, tu rozbijają się o papryki co miało pokreślić konkretną funkcję rollmaty. Generatory Bron są niezastąpione przy takich produkcjach, właśnie dlatego Emu-Studio.pl posiada je w standardowym wyposażeniu.

Przy postprodukcji fotografii z garnkiem postawiliśmy na podkreślenie odporności na wysokie temperatury. Uchylona pokrywka powstała ze zdjęcia, jednak już dymki pary to efekt kreatywnego retuszu, czyli inaczej mówiąc – powstały w komputerze. Wydaje się jednak, że są „wystarczająco” naturalne.

Dziękujemy Deante za bardzo udany początek współpracy.

emu-studio-fotografia-armatury-deante (4)emu-studio-fotografia-armatury-deante-2bemu-studio-fotografia-armatury-deante (2) emu-studio-fotografia-armatury-deante (3)emu-studio-fotografia-armatury-deante (1)

 

Łukasz Pawlak

Author Łukasz Pawlak

More posts by Łukasz Pawlak

Join the discussion One Comment

Leave a Reply